Хијалурон мицеларна вода | Натусана

Козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Крем

Хијалурон мицеларна вода

486ден

Благодарение на мицеларната технологија ефективно ги отстранува  нечистотиите и шминката. Ја освежува и хидрира кожата. Содржи хијалурон со фармацевтски квалитет. Погоден е за употреба за чувствителна и сува кожа. Без масна фаза за чистење на лице.

-+

Product Info Tabs

Опис

Клучни компоненти во составот:

Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај

Пантенол – има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед

Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана.

 

Нега на лице со 3 ефекти во 1:

- Чисти нежно и темелно

- Ја отстранува шминката

- Ја храни кожата