Детрикал 4000 | Натусана

Додатоци во исхрана

Таблети

Детрикал 4000

439ден

Храна за посебни медицински намени, за диететско регулирање кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни болести и други состојби и болести кај кои е неопходен надомест на витамин Д.

-+

Product Info Tabs

Опис

За диететско регулирање кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни болести и други состојби и болести кај кои е неопходен надомест на витамин Д.” Активни состојки: Витамин Д (холекалциферол) - во 1 таблета (0,32 g) 100  μg (% NRV* = 2.000)/ во 100 g 31,3 mg *NRV-нутритивна референтна вредност Состојки: средства за зголемување на волумен: изомалат, микрокристална целулоза; холекалциферол; згуснувачи: хидроксипропилцелулоза, хидроксипропилметилцелулоза; средствa против стврднување: талк, магнезиум-стеарат; триглицериди со среден ланец; боја: титан диоксид. Нутритивни вредности во 100g/1 таблета (0,32g): Енергија 929kJ/221kcal /3,3kJ/0,8kcal; масти 1,56g/0,005g, од кои заситени масни киселини 1,28g/0,004g; јаглехидрати 53,12g/0,19 g, од кои шеќери 4,85g/0,20g, од кои шеќерни алкохоли 46,2g/0,15g; влакна 39,05g/0,12g; протеини 0,1g/< 0,01g; Сол < 0,50g/< 0,001g.

Пакување: 60 обложени таблети (блистер 2 x 30)/кутија, Нето количина: 19,2 g ℮