Оливенол хидратантен крем за лице | Натусана

Козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Крем

Оливенол хидратантен крем за лице

477ден

Хидратантен крем која го одржува водниот баланс на кожата со богатство од најквалитетно ладно цедено маслиново масло, шеа путер, витамини, уреа, пантенол, хијалуронска киселина

-+

Product Info Tabs

Опис

Ја штити кожата од сушење и ја чини мека, мазна и свежа. Благодарение на уреата и витаминско-хидратантниот комплекс и’ дава на Вашата кожа интензивна влажност во текот на 24 часа, и истовремено активно ја штити од губење на хидратација. Вашата кожа станува забележливо посвежа и поздрава. Дерматолошки тестирано!

 

Клучни компоненти во составот:

Ладно цедено маслиново масло - богато со витамини, минерали и природни масни киселини, антиоксиданси. Антиоксидансите во маслиновото масло помагаат да се забави процесот на стареење.

Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед.

Витамин Е - ја штити и храни кожата  

5 % Уреа - благодарение на неговата извонредна хидратантна моќ, уреата е совршена за нанесување на сува кожа, која хидрира, смирува чешање и иритација и го подобрува изгледот на кожата.

Шеа путер - содржи значителни концентрации на витамин А и витамин Е, кои ја обновуваат кожата, правејќи ја мека и мазна.

Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

 

  • Ја одржува водниот баланс на кожата
  • Интензивно хидрира, витализира, храни
  • Лесна текстура
  • Брзо се апсорбира
  • Масло/Вода емулзија, содржина на липиди 11 %
  • Погоден како основа за шминка
  • Може да се користи и како дневна и како ноќна нега
  • За дехидрирана кожа
  • Особено погоден за комбинирана и мрсна кожа
  • Нормална до комбинирана кожа | 20/25 +