Хијалурон серум концентрат против брчки + регенерација | Натусана

Козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Крем

Хијалурон серум концентрат против брчки + регенерација

687ден

Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Repair Complex и пантенол

Пантенолот ја смирува и регенерира (обновува кожата)

Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата)

Repair‐Complex

*Има смирувачки ефект и го ублажува чешањето

*Превентивен и регенеративен ефект

-+

Product Info Tabs

Опис

Клучни компоненти во составот:

Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

Натриум хијалуронат - има афинитет за врзување голема количина на вода, што овозможува хидрирање на кожата, давајќи и еластичност, помлад и поздрав изглед.

Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај.

Масло од семе од сочоглед - е познато по содржината на масни киселини, кои го прават лицето свежо и хидрирано. Бидејќи има висок процент на ланолеинска киселина, која спречува дехидрација на лицето, ги прави образите да бидат цврст и нежни. Ова природно масло содржи омега 3 и омега 6 масни киселини, кои го зајакнуваат заштитниот слој на кожата и ја прават отпорна на надворешни влијанија. Отпорноста на лицето станува силно, што е важно за сува кожа која е склона кон егзема во зимските денови.

 

Повеќе информации

*Нежна текстура

*Хијалурон со фармацевтски квалитет

*Брзо се апсорбира

*Пријатен свеж мирис

*Не масти

*Без конзерванси

*Дерматолошки тестирано