Хијалурон серум концентрат против брчки + хидратација | Натусана

Козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Крем

Хијалурон серум концентрат против брчки + хидратација

687ден

Активен хијалуронски концентрат Anti-Wrinkle + Moisturizing complex со кофеин и хидрирачки копмплекс

Кофеинот ја стимулира микроциркулацијата.

Комплекс на природна хидратација

Особено стабилен хијалурон против ензимската деградација (ја инхибира хијалуронидазата)

-+

Product Info Tabs

Опис

Клучни компоненти во составот:

Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај.

Кофеин - смирува, делува против воспаленија и ги редуцира подочниците, го намалува црвенилото и отокот. Ја стимулира микроциркулацијата.

Ксилитол - има антиинфламаторно дејство, ја намалува загубата на вода, спречува понатамошно ширење на бактерии на кожата.

Натриум хијалуронат - има афинитет за врзување голема количина на вода, што овозможува хидрирање на кожата, давајќи и еластичност, помлад и поздрав изглед.

 

  • Ја хидрира кожата со моментален ефект
  • Со кофеин за дополнителна виталност на кожата
  • 24-часовна долготрајна хидратација
  • Ги редуцира фините рани брчки
  • Со вкрстено поврзана хијалуронска киселина
  • Грижа во рани години, 25+
  • Моменталниот хидрирачки ефект е клинички докажан

 

Повеќе информации

 

*Нежна текстура

* Хијалурон со фармацевтски квалитет

*Брзо се апсорбира

*Пријатен свеж мирис

*Не масти

*Без конзерванси

*Дерматолошки тестирано