Хијалурон ноќен крем рич | Натусана

Козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Крем

Хијалурон ноќен крем рич

830ден

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН НОЌЕН КРЕМ RICHE специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex, пантенол, масло од семе од сончоглед, пчелин восок, глицерин за дополнителна богата нега на кожата на лицето во текот на ноќта.

-+

Product Info Tabs

Опис

Клучни компоненти во составот:

Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат.

Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

Пчелин восок - е полни со минерали и витамини (особено А, Д, Е и К). Ја омекнува кожата, а восокот ја штити. Заедно тие се бариера за штетните влијанија од надворешната средина.

Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај.

Масло од семе од сочоглед - е познато по содржината на масни киселини, кои го прават лицето свежо и хидрирано. Бидејќи има висок процент на ланолеинска киселина, која спречува дехидрација на лицето, ги прави образите да бидат цврст и нежни. Ова природно масло содржи омега 3 и омега 6 масни киселини, кои го зајакнуваат заштитниот слој на кожата и ја прават отпорна на надворешни влијанија. Отпорноста на лицето станува силно, што е важно за сува кожа која е склона кон егзема во зимските денови.

Витамин Е + Липиден коктел – ја храни кожата.

 

  • Богата (RICHE) нега на кожата
  • Со Duo-Hyaluron-Complex: хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат
  • Ги пополнува брчките од внатрешната страна на кожата
  • Ги редуцира фините рани брчки, предизвикани од сувост
  • Обезбедува интензивна хидратација
  • Ја стимулира природната синтеза на хијалуронската киселина во епидермисот
  • Ја компензира загубата на епидермалната хијалуронска киселина
  • Ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата
  • Ја поддржува фазата на природната регенерација на кожата во текот на ноќта
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

Повеќе информации

*Богата текстура

*Брзо се апсорбира

*Не масти

*Специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа

*Пријатен свеж мирис

*Без конзерванси