Хијалурон нега за околу очи | Натусана

Козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Product Info Tabs

Опис

Клучни компоненти во составот:

Натриум хијалуронат - има афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата и и дава еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед.

Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај.

Екстракт од француска слива (Ente Plum) - е високо-олеинско масло (околу 70% олеинска киселина и 20% линолна киселина), што го прави маслото високо негувачко и хидратантно. Исто така, содржи релативно високи количини на антиоксидансот витамин Е, околу 700 ppm што е три пати повеќе отколку во маслиновото масло.

 

  • Без парфеми
  • Без парабени
  • Без минерални масла
  • Без конзерванси
  • За сите типови на кожа
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

Повеќе информации

Нега на очи со 4 дејства во 1:

- Ефект на хидратација (со ефикасноста на хијалурон со фармацевтски квалитет)

- Измазнување на брчките

- Редуцирање и осветлување на темните кругови околу очите

- Редуцирање на отокот околу очите