Хијалурон лип бустер розе | Натусана

Козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Балсам за усни

Хијалурон лип бустер розе

488ден

Фарма хијалурон волуме лип бустер розе 7 ml

За меки, сјајни, полни и неодоливи усни!

Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните.

Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.

-+

Product Info Tabs

Опис

За меки, сјајни, полни и неодоливи усни!

Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните.

Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.

Состав:

• Комбинација од хијалуронска киселина и липиди делува како козметички дермален филтер кој со директна примена на усните брзо продираат во кожата, ги полни и опушта фините бори на усните и микрорелјефните клетки на кожата, давајќи им на усните волумен, воедно ги овлажнува и негува.

• Комплекс од состојки против брчки кои ја подобруваат колагената структура, правејќи ги усните полни и мазни.

• Ментол е основна состојка на есенцијално масло од пеперминт, ги освежува и разладува усните.

Достапни се во две бои