Хијалурон дневен крем рич СПФ15 | Натусана

Козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Крем

Хијалурон дневен крем рич СПФ15

830ден

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ RICHE SPF 15 специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација. Содржи пантенол, масло од семе од сончоглед за дополнителна богата нега на кожата на лицето во текот на денот + SPF 15 за заштита од УВ зраци.

-+

Product Info Tabs

Опис

Клучни компоненти во составот:

Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат.

Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед.

Масло од семе од сочоглед - е познато по содржината на масни киселини, кои го прават лицето свежо и хидрирано. Бидејќи има висок процент на ланолеинска киселина, која спречува дехидрација на лицето, ги прави образите да бидат цврст и нежни. Ова природно масло содржи омега 3 и омега 6 масни киселини, кои го зајакнуваат заштитниот слој на кожата и ја прават отпорна на надворешни влијанија. Отпорноста на лицето станува силно, што е важно за сува кожа која е склона кон егзема во зимските денови.

Заштитниот фактор SPF 15 - го спречува стареењето на кожата и штити од УВ зраци.

 

  • Богата (RICHE) нега на кожата + SPF 15
  • Со Duo-Hyaluron-Complex: хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат
  • SPF 15 заштитува од предвременото стареење на кожата
  • Ги пополнува брчките од внатрешната страна на кожата
  • Ги редуцира фините рани брчки
  • Обезбедува интензивна хидратација
  • Ја стимулира природната синтеза на хијалуронската киселина во епидермисот
  • Ја компензира загубата на епидермалната хијалуронска киселина
  • Ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

 

Повеќе информации

 

*Богата текстура + SPF 15

*Идеална подлога за шминка

*Брзо се апсорбира

*Ја прави кожата мазна и сјајна

*Не масти

*Специјално креирана за потребите на чувствителна, сува до многу сува кожа

*Пријатен свеж мирис

*Без конзерванси