Хијалурон дневен крем рич | Натусана

Козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Крем

Хијалурон дневен крем рич

841ден

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ RICHE специјално креирана за потребите на сува до многу сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација. Содржи пантенол, пчелин восок, масло од семе од сончоглед за дополнителна богата нега на кожата на лицето во текот на целиот ден.

-+

Product Info Tabs

Опис

Клучни компоненти во составот:

Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат.

Пантенол - има смирувачки ефект, го намалува црвенилото на лицето и има хранлив ефект врз кожата на лицето.

Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед.

Пчелин восок - е полни со минерали и витамини (особено А, Д, Е и К). Ја омекнува кожата, а восокот ја штити. Заедно тие се бариера за штетните влијанија од надворешната средина.

Масло од семе од сочоглед - е познато по содржината на масни киселини, кои го прават лицето свежо и хидрирано. Бидејќи има висок процент на ланолеинска киселина, која спречува дехидрација на лицето, ги прави образите да бидат цврст и нежни. Ова природно масло содржи омега 3 и омега 6 масни киселини, кои го зајакнуваат заштитниот слој на кожата и ја прават отпорна на надворешни влијанија. Отпорноста на лицето станува силно, што е важно за сува кожа која е склона кон егзема во зимските денови.

 

  • Богата (RICHE) нега на кожата
  • Со Duo-Hyaluron-Complex: хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат
  • Ги пополнува брчките од внатрешната страна на кожата
  • Ги редуцира фините брчки
  • Обезбедува интензивна хидратација
  • Ја стимулира природната синтеза на хијалуронската киселина во епидермисот
  • Ја компензира загубата на епидермалната хијалуронска киселина
  • Ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

 

Повеќе информации

 

*Богата текстура

*Идеална подлога за шминка

*Брзо се апсорбира

*Ја прави кожата мазна и сјајна

*Не масти

*Специјално креирана за потребите на сува до многу сува кожа

*Пријатен свеж мирис

*Без конзерванси