Хијалурон дневен крем лајт | Натусана

Козметички препарати за нега на лице и тело, сите со врвен квалитет и направени од внимателно одбрани природни состојки.

Крем

Хијалурон дневен крем лајт

830ден

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН ДНЕВЕН КРЕМ LÉGÉRE за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација.

-+

Product Info Tabs

Опис

Клучни компоненти во составот:

Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат.

Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед.

 

 

Повеќе информации

 

*Лајт текстура

*Идеална подлога за шминка

*Брзо се апсорбира

*Ја прави кожата мазна и сјајна

*Не масти

*Специјално креирана за потребите на нормална до сува кожа

*Пријатен свеж мирис

*Без конзерванси