Lacalut aktiv herbal | Натусана

Компетентна нега на забите и усната празнина. 

Паста за заби

Lacalut aktiv herbal

171ден

Новата LACALUT AKTIV HERBAL ја збогатува веќе докажаната Lacalut aktiv формула за цврста гингива заштитена од пародонтопатија и крварење со 8 билки: екстракт од мира и есенцијални масла од ким, анасон, еукалиптус, луто нане, тимјан, камилица и жалфија.

-+

Product Info Tabs

Опис

Новата LACALUT AKTIV HERBAL ја збогатува веќе докажаната Lacalut aktiv формула за цврста гингива заштитена од пародонтопатија и крварење со 8 билки: екстракт од мира и есенцијални масла од ким, анасон, еукалиптус, луто нане, тимјан, камилица и жалфија.

LACALUT AKTIV HERBAL со единствената формула со активни состојки ја одржува цврста гингивата и ги прави забите здрави и отпорни на кариес. Активните состојки (алуминиум лактат, алуминиум флуорид, хлорхексидин, алантоин, бисаболол) присутни и во Lacalut aktiv пастата имаат дејство на крварењето при воспалена гингива (гингивит) и пародонтопатија, како и реминерализација и заштита на забите од кариес. Додатокот на 8 билки обезбедува долготраен свеж здив, делувајќи противвоспалително, антисептично, регенеративно и освежувачки.

Содржина на флуориди 1360ppm.

Употреба: Забите треба да се мијат по секој оброк, 2-3 минути.

Пакување: 75 ml