Интакт портокал | Натусана

Бонбони со гроздов шеќер за брзо надоместување на eнергетските потреби. 

Бонбони

Интакт портокал

38ден

Бонбони гроздов шеќер за брзо надоместување на енергетските потреби. Содржат гроздов шеќер (декстроза) и имаат пријатен вкус на портокал. Вкусно енергетско уживање во текот на денот, за моментален извор на енергија!

-+

Product Info Tabs

Опис

Со внимателни техники на производство и состојки со најдобар квалитет, Интакт Гроздов шеќер не само што добива вкусен и разновиден овошен вкус, туку и совршена форма на компримат бомбона. Карактеристики што го прават посебен.

Гроздовиот шеќер е прост шеќер (моносахарид), исто така наречен гликоза или декстроза. Тој игра улога во многу метаболички процеси. Гроздовиот шеќер, кој во мали количини може да се апсорбира веднаш во устата преку мукозните мембрани (слузницата) на устата, дополнително, брзо се апсорбира од цревата и се испорачува директно во крвотокот. Се испорачува многу брзо во крвта и затоа е многу брзо достапен за клетките. Без разлика дали сте на училиште, на работа, спортувате или патите од намалено ниво на шеќер во крвта (хипогликемија), Интакт гроздовиот шеќер со неговиот овошен вкус секогаш Ви обезбедува непосреден извор на енергија во текот на денот. Идеални џебни пакувања на ролни Интакт Гроздов шеќер, достапни во 9 овошни вкусови.

Изберете од 9-те вкусови - портокал, јагода, лимон, малина, цреша, зелено јаболко, шумска јагода, црна рибизла и боровинка-јогурт.

Брендот Intact гроздовиот шеќер е лидер на пазарот во аптеките веќе 30 години, а денес има удел на пазарот од 60% * во Германија. Овој асортиман на производи не ја опфаќа само добро познататите разнобојни пакувања бонбони од гроздов шеќер, со нивните “двојно заоблени” рабови, туку и ќесички со бонбони со индивидуално запечатени обвивки. Овие овошни бонбони гроздов шеќер кои се продаваат само во аптеките се достапни во неколку вкусни вкусови.”

*Source: IMS, Segment Dextrose Pharmacy / para. 06.16.