Dr. Theiss Мултивитамол сируп | Натусана

Фармацевтските производи со врвен квалитет направени од строго селектирани природни состојки. 

Сируп

Dr. Theiss Мултивитамол сируп

350ден

Децата и адолесцентите не размислуваат дали храната која секојдневно ја внесуваат е здрава и богата со витамини. Важно им е само да е вкусна и модерна како на пример “брза храна”.

Последиците од ваква неизбалансирана исхрана доаѓаат брзо. Затоа родителите можат навреме да превземат мерки внесувајќи во менито на своите деца храна богата со витамини, минерали и

балансни материи. Доколку имате потреба за избалансирана комбинација на витамини во случај на состојби на зголемена нутритивна потреба кај мали деца, училишни деца или кај возрасни (за време на периоди на закрепнување, периоди на интензивен раст или периоди на потреба од подобрување на апетитот), можете да употребите од препаратите од Мултивитамол линијата на Dr. Theiss. Д-р Тајс Мултивитамол препаратите содржат внимателно одбрана комбинација на витамини, прилагодена на возраста за која се наменети.

-+

Product Info Tabs

Опис

Ве молиме да се придржувате до препорачаната дневна доза. Додатокот на исхрана не е надоместок или замена за избалансирана исхрана.

Д-р Тајс Мултивитамол сируп 200 ml

– избалансирана комбинација на 10 витамини и железо,

– за состојби на зголемена нутритивна потреба кај деца од 1 година,

– пријатен вкус на праска,

– витамините A, Б6, Д и Ц придонесуваат за нoрмална функција на имуниот систем

– витаминот Д е потребен за нормален раст и развој на коските кај децата

-железото придонесува за нормално создавање на црвените крвни клетки и хемоглобинот и за нормален транспорт на кислородот во телото.

Состав: железо II лактат, ретинил палмитат, тиамин хидрохлорид, рибофлавин 5′ фосфат натриум, пиридоксин хидрохлорид, аскорбинска киселина, токоферол ацетат, холекалциферол, никотинамид, пантотенска киселина и цијанокобаламин;

други сосотојки: вода, шеќер; емулгатор: полисорбат 20, пропиленгликол; регулатор на киселост: лимонска киселина; конзерванс: калиум сорбат; арома на праска.

За повеќе информации за здравствените тврдења за витамините содржани во Д-р Тајс Мултивитамол линијата погледнете го упатството!

За оптимално дозирање Ве молиме советувајте се со Вашиот лекар.

Упатство за употреба

Пакување:

50 g/кутија