Д-р ТАЈС АНТИБАК ГЕЛ ЗА ХИГИЕНА НА РАЦЕ 100 ml | Натусана

Фармацевтските производи со врвен квалитет направени од строго селектирани природни состојки. 

Гел

Д-р ТАЈС АНТИБАК ГЕЛ ЗА ХИГИЕНА НА РАЦЕ 100 ml

146ден

Д-р Тајс АнтиБак гел за хигиена на раце + Пантенол и глицерин
Негува и освежува/Хигиенски чисто без вода и сапун.

  • Со 70 vol. % Етанол,
  • Обезбедува хигиенски чисти раце,
  • Поволна заштита од бактерии,
  • Освежувачки и навлажнувачки ефект,
  • Oбезбедува алтернатива кога не се достапни вода и сапун,
  • Без сапун и вода - идеален за во движење и патување (џебно пакување).
-+

Product Info Tabs

Опис

Намена: За суво миење на рацете. Освежува и се грижи за рацете. Декларираната содржина на 70 % Етанол (алкохол) обезбедува хигиенски чисти раце и поволна заштита против бактерии.

Пакување: 100 ml

Состав: Alcohol Denat., Aqua, Glycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Panthenol, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Propylene Glycol, Parfum, Citric Acid.

Производител: Dr.Theiss Naturwaren GmbH, Michelinstrasse 10, D-66424 Homburg, Германија.