Allga San тоник | Натусана

Allga San - Ослободете се од болката во зглобовите и мускулите. 

Тоник

Allga San тоник

237ден

Allga San тоникот за масажа е природен производ со единствена формула на активни материи (етеричното масло од алгојскиот планински бор, рузмарин, жалфија, камфор и ментол). Ефикасно ги поттикнува циркулацијата во кожата и мускулите, ослободувањето на природниот кортизон, со што значително го намалува воспалението и ја отстранува болката. Има долготраен ефект врз прокрвеноста и мускулната издржливост.

-+

Product Info Tabs

Опис

По масажата со втривање, брзо се впива и длабоко продира. Не масти и не ја суши кожата. Природно ја совладува болката, без штетни последици и нуспојави, поседува хипоалерген сертификат. Особено поволно делува при ревматски тегоби, нарушувања на периферната циркулација, спортски повреди и ноќни грчеви во листовите.

Посебно е пријатен за кожата благодарејќи на рузмаринот кој ја тонизира и жалфијата која делува благо антисептично. Дивото нане и камфорот дополнително ослободуваат од болка.

Пакување: 100 мл