Allga Med Petamil | Натусана

Allga San - Ослободете се од болката во зглобовите и мускулите. 

Крем

Allga Med Petamil

287ден

Професионален крем за отстранување на кератинизираната задебелена кожа на стапалата и регенерација на здравата кожа одоздола.

-+

Product Info Tabs

Опис

Allga Med Petamil – професионален крем за отстранување на кератинизираната задебелена кожа на стапалата и регенерација на здравата кожа одоздола.

Од брендот број 1 за нега на нозе и стапала во Германија ни доаѓа специјален професионален крем за нега на стапала со двојно дејство.

Салицилната киселина заедно со натриум лактатот помагаат во ефикасно отстранување на задебелениот слој кожа на петите и табаните.

Уникатната состојка, екстрактот од фермент на антарктичката бактерија псеудоалтеромонас – пептид антарктицин, докажано делува регенеративно и епителизирачки преку директната колагеноцитна стимулација, овозможувајќи по природен пат колагеноцитите забрзано да го обноват и заштитат новиот слој кожа под кератинизираниот мртов слој.

Додадените алфа-амино киселини пролин и аланин дополнително придонесуваат за ефикасна регенерација.

10те % уреа и глицеринот придонесуваат за интензивна длабинска хидратација, додека пак екстрактите од бела врба и етеричното масло од алгојски алпски бор делуваат смирувачки и противвоспалително.

Има освежителен мирис на бор и портокал и може да се користи секојдневно, препорачливо после купка на стапала.

Пакување: 75 мл