Алгасан репаир крем | Натусана

Allga San - Ослободете се од болката во зглобовите и мускулите. 

Крем

Алгасан репаир крем

273ден
-+

Product Info Tabs

Опис

Алгасан репаир крем за испукани пети содржи етерично масло од алгојскиот планински бор, со додаток на ланолин, терпентин, алантоин и бисаболол. Се користи за интензивна нега на екстремно сува и испукана кожа, така што ја зголемува еластичноста на кожата и и’ ја враќа заштитната функција. Со редовна употреба се регенерираат болните пукнатини и оштетени слоеви на кожата на стапалата, а тврдите делови стануваат повторно меки и еластични. Посебно погоден и за дијабетичари.

 

Пакување: 90 ml