Pharma Hyaluron Volume Lip Booster

Pharma Hyaluron Volume Lip Booster Rose and Marsala 7 ml

Фарма хијалурон волуме лип бустер марсала и розе 7 ml

За меки, сјајни, полни и неодоливи усни!

Со текот на годините, меките и чувствителни усни стануваат особено затегнати и се појавуваат брчки на усните.
Комбинација од хијалуронска киселина и липиди ја негуваат кожата ги прават усните меки и мазни давајќи им зголемен волумен и чувство на долготрајна нега.

Состав:
• Комбинација од хијалуронска киселина и липиди делува како козметички дермален филтер кој со директна примена на усните брзо продираат во кожата, ги полни и опушта фините бори на усните и микрорелјефните клетки на кожата, давајќи им на усните волумен, воедно ги овлажнува и негува.
• Комплекс од состојки против брчки кои ја подобруваат колагената структура, правејќи ги усните полни и мазни.
• Ментол е основна состојка на есенцијално масло од пеперминт, ги освежува и разладува усните.

Достапни се во две бои

Како се користат?
Се нанесува на усните барем 2 пати дневно. Даваат благ сјај и нежна боја на усните. Потребно е да се почека 5 до 10 минути и по желба од горе да се нанесе саканиот кармин во одредена нијанса.