Нега на тело

Нега на тело

Pomegranate путер за тело за зацврснување

Ја тонизира кожата, ги елиминира знаците на стареење и осетливата и сува кожа повторно ја прави мека и нежна. Ефикасните материи ги обединува во единствена комбинација за затегната и негувана кожа: екстрактот од калинка со кофеинот од растението Coleus Froskohliia ја затега кожата и ги ублажува стриите и целулитот, додека ладно цеденото маслиново масло и shea путерот интензивно ја негуваат и ја хранат Вашата кожа.

Дерматолошки испитано!

Начин на употреба: За зацврстување и нега на кожата на телото.

Пакување: 300 ml

 

Pomegranate витализирачки гел за туширање

Ја освежува, витализира и храни сувата кожа, пружајќи ѝ долготрајна нега. Уживајте во освежувачкото овошно доживување при туширањето со скапоцениот екстракт на калинката и ладно цеденото маслиново масло. Оваа единствена комбинација го витализира телото, духот и сетилата!`

Дерматолошки испитано!

Начин на употреба: За секојдневна хигиена на телото.

Пакување: 200 ml