Нега на раце

Нега на раце

Doliva балзам за раце

Балзамот за раце со екстра девственото маслиново масло надополнето со ефектот на маслото од јојоба е наменето за нега на сувата, груба и испукана кожа на рацете.Моментно ја прави кожата нежна и мазна. Дерматолошки испитана!

Начин на употреба: Се нанесува повеќепати дневно или по потреба на кожата на рацете.

Пакување: 100 ml

Pomegranate балзам за раце

На рапавата, груба кожа на рацете и’ е потребна посебна нега. Скапоцената комбинација на хранливото масло од семките на калинката, маслото од авокадо и ладно цеденото маслиново масло ја штити кожата од предвремено стареење и ја чини нежна и податна.

Дерматолошки испитана!

Начин на употреба: во зависност од потребата, да се втрие во рацете неколку пати дневно.

Пакување: 75 ml