Allga San балзам

Allga San балзам

Allga San балзамот за стапала содржи етерично масло од алгојски планински бор и сибирска смрека, ментол, алантоин и салицилна киселина. За негување на сувата, тврда и испукана кожа. Алантоинот делува заштитно на кожата од дополнително исушување и стимулира регенерација на сувата кожа.

Против непријатни мириси. Делува превентивно на габичните и бактериски инфекции на стапалата, кои се општо познати предизвикувачи на непријатен мирис. Ја поттикнува циркулацијата, ги освежува стапалата, кожата ја прави мазна  и отпорна. Идеален е за секојдневна нега на стапалата.

Начин на употреба:

Да се измасираат стапалата со балзамот, почнувајќи од врвовите на прстите па сè до зглобот.

Предупредување:

Само за надворешна употреба. Не смее да дојде во допир со очите и слузницата. Да се чува на температура до 25 степени Целзиусови, надвор од дофат на деца.

Пакување: 100 мл