АLLGA SAN Актив балсам

АLLGA SAN Актив балсам

Природен производ за активна нега на стапалата, кој содржи етерично масло од алгојски планински бор и авокадо, ментол, алантоин, витамин Е и пантенол.

Намена:

– помага за намалување на прекумерното потење на стапалата
– совршената комбинација од пантeнол и витаминот Е  ги негува, освежува и ги опушта уморните стапала
–  етеричното масло од планински бор и ментолот имаат благ антисептичен ефект и ги заштитуваат стапалата од габични инфекции и непријатен мирис

Начин на употреба:

се нанесува наутро и се втрива на стапалата и помеѓу прстите.

Пакување:  туба x 50 ml/кутија.