Doliva интензивен LIGHT крем за лице

Doliva интензивен LIGHT крем за лице

Нова интензивна регенеративна формула со намалено количество липиди, со ладно цедено маслиново масло, бабасу и масло од абисинија.

Единствена LIGHT формула: вода– масло емулзија (3:1) со додадени витамини А и Е, совршена комбинација за интензивна заштита и регенерација на лицето. Дозволете си мазна, витална и сјајна кожа без дополнително мастење.

Новата формула за заштита и регенерација на клетките на лицето е наменета за помлади жени со нормална до сува кожа. Додадените витамини А и Е дополнително ја штитат кожата од предвремено стареење. Посебно приготвената формула во сооднос вода : масло емулзија =3 : 1 и содржината на помалку масти е вистински избор за целата година, а особено во топлите летни месеци.

Начин на употреба:

се нанесува наутро и навечер по чистењето и нежно масира кожата од лицето и деколтето.
За надворешна употреба.

Пакување: стаклена тегличка x 50 ml/кутија.