Алгасан на велосипедска офф роуд тура – Питијада 2016

Фитнес Велнес Експо 2016 подмачкан од Алгасан

Mariovo Off-Road Experience 2016 подмачкан од Алгасан

Под мотото “Влези во дивината”, викендот од 27 до 29 мај по петти пат во Мариово се одржа аутдор фестивалот Mariovo Off-Road Experience. Што се случуваше? 600 пријавени учесници, пет спорта (велосипедизам, планинско трчање, планинарење, аеробик, болдеринг), имаше и Rural Bootcamp Bubalo, журка, многу дружење, многу природа и вистинско искуство во дивината. А тимот на […]

Алгасан на Скопски маратон 2016

Скопски маратон 2016 и овој пат „подмачкан“ со Алгасан

Уште еден „Прв до врв“ поддржан од Алгасан

Како што веќе ни премина во навика (секако, здрава), повторно бевме дел од манифестацијата „Прв до врв“, која се одржа по трет пат на 24 мај 2015, на Водно. На овој масовен спортско-рекреативен настан учество зедоа неколку илјади натпреварувачи. Натпреварот се одржа во машка и женска категорија во традиционална планинарска трка и велосипедска планинска и […]

Релаксација со Алгасан на Женска трка

Првиот викенд во април, поточно во недела, на 5. април, тимот на Алгасан беше присутен на Женската трка која е дел од промотивните трки на Виз Ер Скопски маратон 2015. Овој настан се одржа во Градскиот парк, при што патеката беше 1 км трчање низ паркот, со претходно загревање со аеробик вежби, а по трчањето […]

Алгасан во поддршка на 47 Илинденски меѓународен кајак слалом

47 Илинденски меѓународен кајак слалом се одржа на 4. април на Матка, а учествуваа 150 натпреварувачи од 11 земји. Натпреварите во машка конкуренција се одржаа во три категории – К1,Ц1 и Ц2 додека во женска конкуренција во две категории – К1 и Ц1. Алгасан го поддржа овој настан, а тимот на Алгасан се погрижи за […]

Пролетен Прв до врв со Алгасан 2015

Недела, 22 март. Почетокот на пролетта одбележан на најдобар можен начин со настанот за кој многу се зборува – Прв до врв. Тимот на Алгасан веќе втора година по ред настапи во поддршка на ова планинарско-велосипедско искачување на Водно, од почетокот – до врвот :). А на врвот, релаксација со Алгасан мобил гел, дружење, па […]

Ултимативен Фит Предизвик

Алгасан и Бут Камп Бубало Оваа пролет во знакот на Ултимативниот фит предизвик Во петокот, на 06.03.2015, омилениот бренд на спортистите Алгасан и Бут Камп Бубало го најавија најголемиот фит настан на отворено за оваа пролет – Ултимативниот фит предизвик. Овој ултимативен предизвик е само продолжување на веќе добро познатата стратегија на брендот Алгасан застапуван […]

Натусана донираше во Дневниот центар за деца со аутизам

Компанијата Натусана Македонија ја врачи донацијата од кампањата „За хуманоста да стане навика“ наменета за опремување на Дневниот центар за деца со аутизам во Скопје. Со средствата од кампањата се набавени оптички влакна, музички ракавици, базен со топчиња, трамбулина и други реквизити, што се користат за вежби за сензорна интеграција на децата што го посетуваат […]

Графити го украсија Дневниот центар за деца со аутизам

Животни, персонифицирани овошки и зеленчуци, ги разубавија ѕидовите на Дневниот центар за деца со аутизам во Скопје. Графит цртачите ја внесоа колоритноста и разиграноста во просториите на дневниот центар како дел од кампањата „За хуманоста да стане навика“ што ја спроведува компанијата Натусана Македонија. Тримесечната кампања е дел од 10 годишниот јубилеј на компанијата, која […]

Едукација за правилно миење и одржување на забите

На 21 ноември и 22 декември во детската градинка Јасна Ристеска во Охрид се одржа едукација за правилно миење на забите. Работилницата беше организирана од Натусана Македонија во соработка со стоматолошка ординација Денторија од Охрид. Едукативната работилница вклучи 30-ина деца кои преку кратка презентација се запознаа со важноста и изгледот на забите, нивната функција, правилна […]