Лакалут актив

Еден ден со Огнен Бражански

Искра Јовановска – подмачкано со Алгасан

5 ефикасни вежби за еластична задна ложа

Целиот циклус од 5 вежби треба да се повтори 3 или 4 пати. На крај – релаксација со Алгасан.

Храна со 0 калории

Сите овие прекрасни овошја и зеленчуци имаат, верувале или не, 0 калории. 

Зелено смуди со целер, спанаќ и банана

Уште еден супер рецепт за зелено смуди – за детоксификација и за убав ден.

Смуди од јагоди

Неодоливо и здраво!  <3

Енергетска храна

За вежбачи, трчачи и други активни ѕверки. 

Детокс коктел со краставица

За почеток на денот со уште една здрава навика.

Калциум – здравствени придобивки

Калциумот е многу важен за коските и мускулите, се препорачува за сите што водат активен живот, за децата кои растат и за повозрасните. Еве каде го има во природата:

Детокс коктел со чај

Коктел за детоксификација за ден полн со здрави навики. 

Ништо без “штица”

Ништо без “plank” или “штица”, а бидејќи има многу варијации на оваа вежба, денес ви претставуваме една од најтешките – two-point plank. Оваа вежба покрај стомачните мускули, го активира практично целото тело (раце, рамена, нозе, грб). Почнете во класична plank позиција. Поставете ја тежината на левата нога, подигнете ја десната нога и испружете ја левата […]